Badania genetyczne Genodiet Kraków

Genodiet to rzetelny sposób na ustalenie indywidualnego profilu metabolicznego człowieka dzięki analizie genów. Sposób w jaki organizm metabolizuje składniki pokarmowe nie u wszystkich osób jest jednakowy. Jeśli nie znamy swojego genotypu kierujemy się ogólnymi zasadami żywieniowymi. W efekcie korzystamy z diet, które nie muszą być dla nas odpowiednie a co więcej mogą czasami nam szkodzić.

Dzięki Genodiet’ie możliwe jest skuteczne przygotowanie indywidualnej diety dopasowanej do Twojego organizmu uwzględniając jego potrzeby. Przy stosowaniu Genodiet unikniesz cukrzycy, nadciśnieniu i utrzymasz prawidłową wagę ciała.

Sposób odżywiania oparty na analizie genów jest najbardziej korzystny dla organizmu gdyż pozwala na przygotowanie posiłków, które pokrywają potrzeby żywieniowe.

Testy polegają na analizie genów odpowiedzialnych za metabolizm poszczególnych składników odżywczych (m.in.węglowodanów, tłuszczów, wit.D, kwasu foliowego) oraz predyspozycje do otyłości. W Wyniku testów Genodiet dowiemy się również jak nasz organizm radzi sobie z usuwaniem toksyn i szkodliwych wolnych rodników.

W badaniu Genodiet zostaną również poddane testy na nietolerancję i nadwrażliwość pokarmową (laktozy, glutenu, kofeinę,sód, alkohol).

By wykonać test wystarczy zgłosić się do CM Skopia gdzie pacjent otrzyma zestaw do przygotowania próbki śliny. Pielęgniarka lub dietetyk pobierze materiał DNA do badań za pomocą potarcia wewnętrznej strony policzka specjalnym patyczkiem.

Po ok. 4 tygodniach pacjent otrzymuje obszerny raport oraz indywidualne wytyczne żywieniowe. Raport opisuje Twój indywidualny profil metaboliczny i uświadamia o własnych predyspozycjach.

Badanie Genodiet może wskazać przyczynę złego samopoczucia (np. migrenę, kłopoty ze snem) często spowodowane nieprawidłowym odżywianiem. Badanie Genodiet wskażę jak skutecznie schudnąć lub przybrać na wadzę oraz jak utrzymać prawidłową masę ciała.

Umów się na wizytę / Zadaj pytanie