Konsultacje przedporodowe Kraków

Konsultacje przedporodowe kierowane są do przyszłych rodziców, którzy aktywnie i świadomie podchodzą do przeżywania początków macierzyństwa i ojcostwa.

W ramach konsultacji – wykorzystując własne wieloletnie doświadczenia oraz mając na uwadze aktualny stan wiedzy medycznej – przekazywana jest wiedza dotycząca przebiegu ciąży, porodu i połogu oraz opieki nad noworodkiem.

W ramach zajęć interaktywnych udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz rozwiewamy wątpliwości i obawy rodziców związane z ostatnimi tygodniami ciąży, szeroko rozumianym okresem okołoporodowym, pobytem w szpitalu oraz powrotem do domu po porodzie.

Tematyka zajęć:

1. Od poczęcia do porodu (istotne punkty rozwojowe; USG w ciąży; inne badania monitorujące przebieg ciąży; przygotowanie do szpitala – jakie badania wykonać, co i kiedy spakować, jakie dokumenty przynieść; etapy porodu – zmiany jakie następują w poszczególnych fazach porodu, kiedy i jakie objawy sygnalizują jego rozpoczęcie; zabiegi, które mogą być wykonywane w trakcie porodu; techniki łagodzenia bólu, pozycje podczas porodu) 2. Cięcie cesarskie a poród naturalny (wskazania, przygotowanie do zabiegu, metody cięcia, pielęgnacja rany) 3. Połóg (powrót do stanu zdrowia i formy z okresu przed ciążą) 4. Laktacja (mechanizmy dzięki którym mamy karmią dzieci, najczęstsze problemy) 5. Psychologia i aspekty prawne macierzyństwa.

Konsultacje odbywają się w formie interaktywnej prezentacji multimedialnej prowadzonej przez specjalistę ginekologa – położnika z praktyką w renomowanym szpitalu ginekologiczno-położniczym.

Termin i czas trwania zajęć:

1 i 3 sobota miesiąca, w godzinach 9:00 – 11:00 (grupa min. 4 osobowa)

Informacje i zapisy: 12 446 46 10

Koszt uczestnictwa: 180 zł

 

 

Umów się na wizytę / Zadaj pytanie