Skleroterapia Kraków

Skleroterapia (obliteracja, ostrzykiwanie żylaków) jest szeroko stosowaną, skuteczną metodą nieoperacyjnego leczenia żylaków i pajączków kończyn dolnych. Zabiegi skleroterapii polegają na ostrzyknięciu w miejscu uszkodzenia żył lekami, które powodują zwłóknienie naczynia, co następnie prowadzi do zarośnięcia światła naczynia.

Wskazaniem lekarskim do wykonania zabiegu skleroterapii jest stan, kiedy żylaki powodują ciągłe dolegliwości bólowe, stany zapalne, zmiany troficzne takie jak przewlekły wyprysk skórny czy owrzodzenia goleni. Skleroterapię często wykonuję się także ze względów kosmetycznych. Sam zabieg na 1 nodze trwa ok. 20 min. i nie wymaga znieczulenia.

Dopełnieniem zabiegu skleroterapii jest terapia uciskowa za pomocą pończoch lub bandaży, która w zależności od wskazań lekarza trwa 5-14 dni.

Przewagą skleroterapii nad leczeniem operacyjnym jest: możliwość przeprowadzenia jej w warunkach ambulatoryjnych, czyli brak konieczności pozostania w szpitalu po zabiegu, brak konieczności znieczulenia, brak blizn, niski koszt zabiegu.

Po zabiegu mogą pojawić się drobne „powikłania” m.in. zaczerwienienie, siniaki czy pokrzywka w miejscu ostrzyknięcia.

Lekarze wykonujący skleroterapię: lek. med. Artur Heringlek. med. Szymon Mleczko.

Umów się na wizytę / Zadaj pytanie