Na czym polega laserowa rewitalizacja pochwy?
Kobiety, które urodziły dzieci siłami natury lub są w okresie menopauzy często odczuwają dolegliwości miejsc intymnych. W wyniku uszkodzeń poporodowych najczęściej występuje zespół rozluźnienia pochwy. To problem estetyczny i funkcjonalny, dlatego obecnie coraz więcej kobiet udaje się do ginekologa w celu uzyskania pomocy.
Nowoczesną metodą jest laserowe obkurczanie pochwy. Pozwala kobietom odzyskać komfort intymny bez ingerencji chirurgicznej. Zabieg wykorzystuje energię lasera, aby stymulować regenerację tkanek i poprawić ich elastyczność. Laseroterapia pochwy jest stosowana w ginekologii estetycznej i rekomendowana dla kobiet, które mierzą się z suchością pochwy, nietrzymaniem moczu i utratą napięcia mięśniowego.
Odczuwasz suchość, utratę elastyczności lub dyskomfort w okolicach intymnych
Umów się na wizytę w centrum medycznym w Krakowie
Dla kogo jest laserowa rewitalizacja pochwy?
Czy odczuwasz dyskomfort w okolicach intymnych? Masz problem z suchością pochwy, utratą elastyczności lub lekkim nietrzymaniem moczu? Te dolegliwości dotykają wielu kobiet, niezależnie od wieku. Laserowa rewitalizacja pochwy to rozwiązanie stworzone właśnie dla pań, które chcą poprawić jakość życia seksualnego i zadbać o zdrowie swoich miejsc intymnych bez konieczności poddawania się operacji.
- Zabieg laserowego obkurczania pochwy polecany jest szczególnie kobietom po porodzie. Ciąża i poród siłami natury mogą prowadzić do zmniejszenia napięcia tkanek pochwy i obniżenia satysfakcji ze współżycia. Po naświetlaniu następuje intensywna regeneracja i powstają nowe włókna kolagenowe. Wzmacniają ścianki pochwy i przywracają im sprężystość.
- Menopauza to kolejny etap życia, w którym wiele kobiet odczuwa suchość pochwy, ból podczas stosunku oraz pieczenie i swędzenie. Badania wykazują, że laserowa rewitalizacja pochwy może skutecznie łagodzić objawy atrofii pochwy
- Zabieg polecany jest również kobietom, które borykają się z łagodnym nietrzymaniem moczu. Jeśli zdarza Ci się odczuwać wyciek moczu podczas kaszlu, śmiechu czy intensywnej aktywności fizycznej, rewitalizacja kanału pochwy może być skutecznym wsparciem w terapii. Wzmacnia tkanki wokół cewki moczowej, a to poprawia kontrolę nad mięśniami dna miednicy.
Jakie są wskazania do laserowej rewitalizacji pochwy?
Laserowa rewitalizacja pochwy to małoinwazyjny zabieg, a wskazania do jego przeprowadzenia obejmują:
- osłabienie i rozluźnienie ścianek pochwy oraz struktur ją otaczających,
- obniżenie doznań seksualnych,
- wysiłkowe nietrzymanie moczu,
- suchość pochwy.
- atrofia pochwy,
- nawracające infekcje intymne,
- uczucie napięcia i pieczenia u kobiet w okresie menopauzy,
- rozluźnienie blizn po nacięciu krocza podczas porodu.
Efekty laserowej rewitalizacji pochwy – czego możesz się spodziewać?
Decydujesz się na zabieg laserowego odmładzania pochwy i zastanawiasz się, jakie będą efekty? Pierwsze zmiany mogą być odczuwalne już po miesiącu i będą pojawiać się stopniowo.
Zdaniem eksperta
U wielu pacjentek wystarcza jeden zabieg, ale w niektórych przypadkach może istnieć konieczność powtórzenie po 3 lub 4 miesiącach. Kobiety odczuwają przede wszystkim poprawę nawilżenia i większą elastyczność pochwy. Zauważyć mogą także lepszą kontrolę nad mięśniami dna miednicy, większą jędrność i napięcie tkanek. Dla wielu pań oznacza to koniec problemów intymnych, wzrost pewności siebie i większą satysfakcję ze współżycia.
Jak długo utrzymują się efekty po przeprowadzonym zabiegu rewitalizacji pochwy?
Efekt laserowego obkurczania pochwy nie jest trwały. To jak długo się utrzymuje, zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu, stylu życia, stanu śluzówki pochwy i wieku pacjentki. U młodszych osób uzyskany efekt jest trwalszy i może utrzymywać się do 2 lat. W przypadku kobiet w okresie pomenopauzalnym zaleca się stosowanie miejscowej terapii estrogenowej.
Jak wygląda zabieg laserowej rewitalizacji pochwy
Laseroterapia polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera frakcyjnego. Kontrolowane impulsy światła przenikają do głębokich warstw śluzówki pochwy. Pod wpływem ciepła dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych i pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. Ściany pochwy stają się bardziej napięte, elastyczne i nawilżone. Dodatkowo poprawia się mikrokrążenie i naturalne nawilżenie, co może zwiększyć komfort podczas współżycia.
Cała procedura trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut i jest bezbolesna. Większość pacjentek opisuje jedynie lekkie ciepło lub delikatne mrowienie. Zabieg nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji – po jego zakończeniu można wrócić do codziennych aktywności. To ogromna przewaga nad operacyjnymi metodami leczenia zespołu luźnej pochwy czy nietrzymania moczu, które wiążą się z dłuższym okresem rekonwalescencji.
oceń artykuł
Zostaw komentarz!