fbpx

Projekty

Aktualne:

Skopia Sp. z o.o. realizuje projekt „Opracowanie i wykonanie prototypu symulatora badań kolonoskopowych wraz ze zintegrowanym unitem umożliwiającym jego wykorzystanie w zakresie symulacji badania oraz pozwalającym na jego łatwy transport w warunkach symulowanego gabinetu zabiegowego”  współfinansowany przez Unię Europejską,  ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach „Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027” działanie Bony na innowacje dla MŚP.

W ramach projektu opracowana zostanie obudowa symulatora badań kolonoskopowych oraz wykonany kompletny symulator, który umożliwi szkolenie lekarzy w zakresie wykonywania badań kolonoskopowych. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę rynkową związaną z niedoborem lekarzy wyspecjalizowanych w przeprowadzaniu badania kolonoskopowego. Szkolenia na symulatorze badań kolonoskopowych przełożą się na znaczny wzrost szybkości nauki oraz skuteczności przeprowadzania zabiegów oraz zwiększania ich bezpieczeństwa jak również zwiększenia dostępności badań kolonoskopowych dla pacjentów.

Wartość projektu: 376 872,00 PLN

Wysokość dofinansowania: 255 000,00 PLN

Zakończone

Zaprojektowanie i wykonanie prototypu symulatora badania kolonoskopowego wykorzystującego techniki wizualizacji wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości VR/AR

Skopia Sp. z o.o. zrealizowała projekt pt. „Zaprojektowanie i wykonanie prototypu symulatora badania kolonoskopowego wykorzystującego techniki wizualizacji wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości VR/AR”.

Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Oś priorytetowa: Gospodarka wiedzy

Działanie: Badania i innowacje w przedsiębiorstwach

Poddziałanie: Projekty badawczo-rozwojowe w przedsiębiorstwach

Nazwa Beneficjenta: Skopia Sp.z o.o.

Nr umowy: RPMP.01.02.01-12-0262/19

Wartość dofinansowania: 5 138 097,00 zł

Wartość projektu: 6 768 189,75 zł

Cel projektu: Zaprojektowanie i budowa prototypu symulatora badania kolonoskopowego.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa. Pakiet Medyczny 3 – Wsparcie grantowe placówek POZ

Skopia Sp. z o.o. zrealizowała projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Małopolska Tarcza Antykryzysowa. Pakiet Medyczny 3 – Wsparcie grantowe placówek POZ”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach 9 Osi Priorytetowej: Region Spójny Społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i Zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1 Usługi Społeczne i Zdrowotne w Regionie, Typ projektu H

Rozwój usług zdrowotnych i społecznych w celu ograniczenia epidemii COVID-19 i jej skutków w obszarze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej.

Celem projektu jest zapobieganie negatywnym skutkom pandemii COVID-19 na terenie województwa małopolskiego poprzez poprawę bezpieczeństwa, ochronę zdrowia i zachowanie życia pracowników małopolskich placówek POZ – w szczególności personelu medycznego oraz ich pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych.

W ramach zakupów ze środków grantu Skopia Sp. z o.o. zamierza pozyskać m.in. sprzęt medyczny, środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji.

Kwota dofinansowania: 13 900,00 zł

Wkład własny Grantobiorcy: 2 452,94 zł

Wartość projektu: 16 352,94 zł

Uczestniczymy w projekcie „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia z wykorzystaniem narzędzia centralnego” („e-Gabinet+”), finansowanego z Funduszy Europejskich.

Nasza placówka otrzymała sprzęt komputerowy, który umożliwia nam tworzenie
i udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) oraz świadczenie e-usług. 

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską w ramach pakietu REACT-EU, wspierającego przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19.

Realizatorem projektu jest Ministerstwo Zdrowia, a jego wartość wynosi 199 302 875,71 zł. 

Celem projektu jest wsparcie cyfryzacji placówek POZ.

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://zdrowie.gov.pl/poiis/strona-1026-e_gabinet.html

Jak należy zgłaszać nieprawidłowości?

Instytucja Zarządzająca Programem Infrastruktura i Środowisko, przywiązuje szczególną wagę do zapewnienia realizacji projektów w ramach Programu w sposób etyczny, jawny i przejrzysty. Dlatego też stworzone zostało proste narzędzie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów.

W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:

Więcej informacji na ten temat: przejdź na stronę programu Infrastruktura i Środowisko.

Umów się na wizytę / Zadaj pytanie