fbpx

Blog

Kto kwalifikuje się do chirurgicznego leczenia otyłości?

Czy operacja bariatryczna jest odpowiednim rozwiązaniem dla każdego pacjenta z otyłością?

02.12.2024

Nadwaga i otyłość stanowią jedno z największych wyzwań zdrowotnych XXI wieku. To nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim poważne zagrożenie dla zdrowia. Choroby serca, cukrzyca, kłopoty ze stawami – to tylko niektóre z konsekwencji nadmiernej masy ciała. Nic dziwnego, że…

Przeczytaj 
Czy balon w żołądku jest bezpieczny?

Leczenie otyłości balonem żołądkowym – czy to bezpieczne? Wyjaśniamy

18.11.2024

Otyłość to choroba cywilizacyjna naszych czasów i dotyka coraz większej liczby Polaków. W poszukiwaniu skutecznych metod walki z nadwagą wiele osób rozważa różnorodne rozwiązania, od restrykcyjnych diet po inwazyjne operacje bariatryczne. Wśród tych opcji coraz częściej pojawia się balon żołądkowy –…

Przeczytaj 
Jakie są metody leczenia stulejki u chłopców i mężczyzn?

Jakie są różnice w leczeniu stulejki u dzieci w porównaniu do dorosłych?

04.11.2024

Stulejka, czyli zwężenie napletka uniemożliwiające jego swobodne zsuwanie się z żołędzi prącia, to schorzenie dotykające zarówno dzieci, jak i dorosłych mężczyzn. Choć problem ten może wydawać się podobny w obu grupach wiekowych, istnieją istotne różnice w podejściu do leczenia, które wynikają…

Przeczytaj 
Jakie są sposoby leczenia zespołu de Quervaina?

Jakie są przyczyny i metody leczenia choroby de Quervaina?

24.10.2024

Czy zauważyłeś ostatnio ból kciuka i nadgarstka, który nasila się podczas chwytania, pisania na klawiaturze, a nawet trzymania kubka z kawą? Jeśli tak, to możesz zmagać się z chorobą de Quervaina. Choć nazwa brzmi tajemniczo, to przypadłość ta jest dość powszechna…

Przeczytaj 
Jakie badania diagnostyczne zleca gastrolog?

Jakie są najczęściej zlecane badania diagnostyczne przez gastroenterologa?

04.10.2024

Ból brzucha, niestrawność, zgaga… Znasz to? Te uciążliwe dolegliwości mogą być objawem poważniejszych schorzeń układu pokarmowego. Nie ignoruj ich! Wczesna diagnoza pozwala na skuteczne leczenie. W przypadku chorób układu pokarmowego należy zgłosić się do gastrologa (gastroenterologa). Specjalista ten przeprowadzi wywiad lekarski,…

Przeczytaj 
Kiedy konieczna jest operacja cieśni nadgarstka?

Jakie objawy wskazują na to, że operacja cieśni nadgarstka może być niezbędna

20.09.2024

Nieustający ból i drętwienie dłoni? Codzienne czynności stają się wyzwaniem? To mogą być sygnały, że cierpisz na zespół cieśni nadgarstka. Często bagatelizujemy pierwsze objawy, zrzucając winę na przemęczenie czy niewygodną pozycję podczas snu. Niestety ignorowanie problemu może prowadzić do poważnych konsekwencji,…

Przeczytaj 
Jak przebiega rekonwalescencja po operacji cieśni nadgarstka?

Jak długo trwa proces rekonwalescencji po operacji cieśni nadgarstka?

04.09.2024

Operacja cieśni nadgarstka, choć zazwyczaj skuteczna w łagodzeniu bólu i przywracaniu funkcji ręki, wiąże się z okresem rekonwalescencji, który może budzić wiele pytań i niepewności. Jak długo trwa powrót do pełnej sprawności? Jakie czynniki wpływają na tempo gojenia? Kiedy można wrócić…

Przeczytaj 
Jak wygląda dieta przed testem SIBO?

Jak przygotować się do testu SIBO? Co jeść przed badaniem?

19.08.2024

Czujesz się ciągle zmęczony, masz problemy żołądkowe, wzdęcia? Być może to SIBO, czyli przerost flory bakteryjnej w jelicie cienkim. Aby potwierdzić lub wykluczyć tę diagnozę, konieczne jest wykonanie testu oddechowego wodorowego. Jednak dla wiarygodnych wyników trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie, ważna…

Przeczytaj 
Jaka jest skuteczność leczenia migreny toksyną botulinową?

Czy leczenie migreny botoksem działa? Wyjaśniamy

05.08.2024

Migrena to silny ból głowy, który potrafi wyłączyć osobę z życia na wiele godzin, a nawet dni. Jeśli znasz to uczucie aż za dobrze, zapewne szukasz skutecznej metody walki z tą uciążliwą dolegliwością. W ostatnich latach coraz głośniej mówi się o…

Przeczytaj 
Umów się na wizytę / Zadaj pytanie