Blog

Jakie są najczęstsze przyczyny chorób dróg oddechowych

6 czynników wywołujących choroby dróg oddechowych

28.02.2024

Kiedy jesteśmy zdrowi, bierzemy oddech za coś oczywistego, nie doceniając tego, że nasze płuca są niezbędnymi narządami do życia. Chociaż organizm posiada naturalny system obronny, nasze miejsce pracy, choroby i inne postępowania negatywnie wpływają na wydolność układu oddechowego. Choroby dróg oddechowych…

Przeczytaj 
Jakie są metody leczenia zespołu cieśni nadgarstka

Choroba XXI wieku – zespół cieśni nadgarstka. Jak leczyć?

28.02.2024

W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje przy komputerze, korzysta z urządzeń mobilnych, wykonując przy tym monotonne ruchy rękami. Wszystko to sprzyja powstawaniu chorób układu ruchu, w tym zespołu cieśni nadgarstka. Jest to schorzenie, które objawia się bólem nadgarstka, mrowieniem, drętwieniem dłoni…

Przeczytaj 
Jak wygląda wizyta u pulmonologa?

Jak wygląda pierwsza wizyta u pulmonologa? Jak się do niej przygotować?

28.02.2024

Pulmonolog to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób układu oddechowego. Pierwsza wizyta u tego specjalisty może wydawać się stresująca, ale w rzeczywistości jest to ważny krok w dbaniu o swoje zdrowie. Lekarz przeprowadza wywiad medyczny, w którym zadaje pytania na…

Przeczytaj 
Jakie są przeciwwskazania operacyjnego leczenia otyłości

Jakie są przeciwwskazania do operacji zmniejszenia żołądka?

28.02.2024

Nadwaga to choroba naszej cywilizacji. Związana jest z przesiadywaniem zbyt długo przed telewizorem lub komputerem, brakiem aktywności oraz niezdrowym jedzeniem, którym zalany jest obecny rynek. Istnieje kilka sposobów leczenia otyłości. Jedną z nich jest operacja zmniejszenia żołądka. Mimo że chirurgiczna interwencja…

Przeczytaj 
W jakich sytuacjach leczenie operacyjne stulejki

Stulejka – kiedy konieczne jest leczenie operacyjne?

28.02.2024

Stulejka jest dość powszechną dolegliwością, szczególnie u chłopców i młodych mężczyzn. Polega na zbyt ciasnym napletku, który utrudnia lub uniemożliwia jego zsuwanie do rowka zażołędnego. Może prowadzić do nieprzyjemnych objawów, takich jak ból, obrzęk, trudności z oddawaniem moczu, a nawet infekcje.…

Przeczytaj 
Jak chirurgicznie leczy się otyłość

Czym się zajmuje chirurgia bariatryczna?

28.02.2024

Chirurgia bariatryczna, znana również jako chirurgia otyłości, jest dziedziną medycyny, zajmującą się leczeniem dużej nadwagi poprzez zmianę anatomiczną układu pokarmowego. Zabiegi, takie jak bypass czy założenie balonu żołądkowego mają na celu zmniejszenie wagi pacjenta poprzez redukcję objętości żołądka lub zmniejszenie przyswajania…

Przeczytaj 
Jakie są metody leczenia gangliona

Ganglion – przyczyny i leczenie bolesnego guzka nadgarstka

28.02.2024

Ganglion to łagodny, nienowotworowy guzek, który może pojawić się na nadgarstku, dłoni lub stopie. Choć zazwyczaj nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia, to jednak zdarza się, że powoduje ból i dyskomfort. Praca przed komputerem i inne zajęcia zawodowe oraz aktywności sportowe…

Przeczytaj 
Związek SIBO z innymi chorobami

Jakie choroby są powiązane z SIBO?

28.02.2024

SIBO, przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego, jest coraz częściej diagnozowany wśród osób z problemami trawiennymi. Może prowadzić do różnych objawów, takich jak bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, zaparcia, niestrawność i niedobory pokarmowe. W ostatnich latach coraz częściej badania wskazują na związek między…

Przeczytaj 
Jak dochodzi do zakażenia Helicobacter pylori?

Jak można zarazić się bakterią Helicobacter pylori?

28.02.2024

Helicobacter pylori to patogen, który jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych. Nawet połowa ludzi na świecie jest jego nosicielem. Może być przyczyną poważnych problemów z funkcjonowaniem układu trawiennego. Obecność tej bakterii w organizmie prowadzi często do wystąpienia bólu brzucha, nudności, uczucia dyskomfortu,…

Przeczytaj 
Umów się na wizytę / Zadaj pytanie